امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آثار تاریخی و باستانی شهر اصفهان که هر مسافری باید از آن آگاه باشد Historic and Historic Places in Isfahan
اصفهان مهد فرهنگ و هنر ایران و جز شهرهای توریستی و زیبای دنیا می باشد . بیشتر جذابیت این شهر به خاطر آثار باستانی و تاریخی زیبای این شهر است.در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برترین جاذبه های تاریخی شهر اصفهان آشنا کنیم.

میدان نقش جهان: یکی از معروف ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری در قلب اصفهان , میدان نقش جهان یا میدان امام می باشد.این میدان مربوط به دوران شاه عباس دوم صفویه است و در چهار طرف آن بازارهای سنتی قیصریه و مسجد شیخ لطف الله و عالی قاپو و ... قرار دارد که همگی جز آثار باستانی برجسته ایران می باشند.
کاشی کاری و معماری مسجد شیخ لطف الله و کاخ عالی قاپو و سردر قیصریه در نوع خود بی نظیر است و شکوه فرهنگ و هنر معماری ایران باستان را نشان می دهد.علاقه مندان به آثار تاریخی و باستانی می توانند ساعت ها در میدان نقش جهان قدم بزنند و از دیدن ابنیه های زیبای تاریخی لذت ببرند. ضمن اینکه صنایع دستی و سوغات اصفهان در بازارچه های سنتی آن به فروش می رسد که لذت قدم زدن در میدان نقش جهان را دوچندان می کند.

سی و سه پل : سی و سه پل جز معروف ترین آثار تاریخی اصفهان می باشد به طوریکه همه مردم دنیا , اصفهان را با نماد سی و سه پل می شناسند . تقریبا تمامی مسافران اصفهان حتما به دیدن این ابنیه تاریخی و زیبا می روند.
سی و سه پل نیز جز شاهکارهای معماری دوران صفویه است که در قدیم به نام پل الله وردی خان نیز معروف بوده و بعدها به دلیل اینکه سی و سه دهانه دارد به 33 پل نیز معروف شده است.
در کنار این پل میدان انقلاب واقع شده است که شما علاوه بر تفریح در کنار زاینده رود می توانید از پاساژ های بزرگ میدان انقلاب نیز دیدن کرده و یک خرید دلچسب نیز داشته باشید.

پل خواجو: پل خواجو زیباترین پل تاریخی اصفهان از زمان شاه عباس صفویه می باشد و جز بناهای تاریخی زیبا و چشم نواز اصفهان می باشد.
معماری و کاشی کاری های این پل بی نظیر است و شما می توانید ساعت ها به تفریح در حاشیه زاینده رود بپردازید.

حمام علی قلی آقا : حمام علی قلی آقا که به مجموعه علی قلی آقا معروف است نیز جز آثار تاریخی و باستانی اصفهان می باشد و کمتر مورد لطف و توجه قرار گرفته است.
موزه و حمام علی قلی آقا مربوط به سیصد سال پیش بوده و جز آثار تاریخی و چشم نواز شهر اصفهان می باشد. اگر به آثار تاریخی و باستانی علاقه مند هستید دیدن این موزه را به هیچ وجه از دست ندهید.

منارجنبان : منارجنبان نیز جز آثار تاریخی معروف شهر اصفهان می باشد . تاریخ ساخت این بنا به هشتصد سال پیش بازمی گردد. معماری منارجنبان فوق العاده شگفت انگیز و بی نظیر است و در هیچ جای دنیا نمونه آن را نخواهید دید.
منارجنبان دارای دو مناره است که با تکان دادن یکی , دیگری نیز تکان خواهد خورد .
 با گذشت حتی یچندین قرن از ساخت این بنا , هنوز دلیل قطعی و علمی تکان خوردن مناره ها مشخص نشده است.

کاخ چهلستون : کاخ چهلستون یکی از کاخ های سلطنتی دوران صفویه می باشد که فوق العاده زیبا و دل نشین  است . کاخ چهلستون را باغ موزه چهلستون نیز می نامند
نقاشی ها , کاشی کاری ها , تزئینات و وسایل این کاخ به قدری چشم نواز و زیبا می باشد که شما را به دوران صفویه خواهد برد.
معماری این کاخ بی نهایت زیبا و ترکیبی از هنر معماری ایرانی , چینی و فرنگی است.
کاخ چهلستون دارای یک باغ زیبا و بکر , چندین تالار با نقاشی های روح نواز و موزه آثار تاریخی دوران صفویه است. اگر به اصفهان سفر کردید حتما از باغ چهلستون دیدن نمایید.

کاخ هشت بهشت : کاخ هشت بهشت نیز یکی دیگر از کاخ های دوران صفویه می باشد و با عنوان باغ هشت بهشت نیز معروف است.
معماری و تزئینات داخلی این کاخ , چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.کاخ و باغ هشت بهشت نیز جز دیدنی ترین آثار تاریخی و باستانی شهر اصفهان می باشد.

خانه مشروطیت اصفهان : خانه مشروطیت اصفهان یکی از خانه های تاریخی مربوط به دوره قاجاریه می باشد.این خانه در زمان مشروطیت محل گفتگو و تبادل نظر مشروطه خواهان بوده است.
آینه کاری ها و نقاشیهای حیاط بیرونی و اندرونی این خانه شکوه و زیبایی هنر ایرانیان را نشان می دهد .
دیدار از خانه مشروطیت را نیز در برنامه تفریحی و گردشگری خود جای گذاری نمایید.
آثار تاریخی اصفهان بالغ بر صد آثار است که زیر به اختصار فقط نام تعدادی از  آن ها را خواهیم برد.
-    قلعه سارویه
-    آتشگاه اصفهان
-    عمارت عالی قاپو
-    سر در قیصریه
-    مسجد شیخ لطف الله
-    مسجد امام
-    مسجد جامع اصفهان
-    کلیسا و موزه وانک
-    مسجد حکیم اصفهان
-    مسجد سید اصفهان
-    کاروان سرای عباسی
-    مهمانسرای عباسی
-    آرامگاه سلطان بخت آقا
-    بقعه شخ ابو مسعود
-    مناره های ساربان و چهل دختران
-    کاخ اشرف
-    عصارخانه شاهی
-    پل مارنان
-    و .....